Ankara Ağır Ceza Davaları

Ağır ceza Ankara avukatı yargılanma sürecinizde danışmanlık hizmeti vermektedir. Suç ve ceza kavramlarını inceleyen ceza hukuku konularında Ankara ceza avukatı arıyorsanız Ankara’nın en iyi ceza avukatlarına ulaşabilirsiniz.

Ankara ağır ceza avukatı ağır cezada görülen davalarınızda sizlere danışmanlık hizmeti vermektedir. En deneyimli ağır ceza avukatlarına web sitemizden veya aşağıdaki tıkla ara butonundan ulaşabilirsiniz.

Ceza hukuku davalarının tüm süreçlerinde, özellikle yargılama aşamasında Ankara ceza avukatlarımız “Ankara Hukuk” güvencesiyle yanınızdadır.

Ankara ağır ceza avukatı ve idare hukuku avukatı ankarahukuk.com.tr aracılığıyla kolayca bulunabilir. Sizleri Ankara ağır ceza davalarında temsil ederek hukuki haklarınızın temin edilmesini sağlayabiliriz. Bir haksızlığa uğradıysanız yargılama aşamasında müdafaanızı üstlenerek adil yargılanmanızı sağlayabiliriz.

Ankara Ceza Avukatı; Ceza Hukukundan doğan işlem, uyuşmazlık ve yargılamalarda en önemli konu doğru savunmadır. Bu savunma adil bir şekilde yargılanmanızın tezahür etmesini sağlar. Ceza Hukukuna hakim başarılı bir avukatı kişinin yaşamına müspet manada büyük bir fayda sağlayabilir. Zira ceza yargılamaları neticesinde kişinin hürriyetini kısıtlayıcı çok ağır cezai yaptırımlar söz konusudur. Soruşturma ve kovuşturma sürecinden başlayarak yargılama neticesinde verilecek kararın kesinleşmesine çözüm olmaktadır. Alternatif çözüm yolları üreterek hak ve hukukun en adil şekilde meydana çıkması için ciddi bir çalışma sarf edecek ceza avukatı, ifa ettiği görev itibariyle özenle seçilmelidir.

Ankara Hukuk” çatısı altında ceza yargılamalarında deneyim kazanmış başarılı ceza avukatları bu noktada gereken hukuki desteği en kapsamlı biçimde sağlamaktadır.

Ankara hukuk bürosu Ankara’da Çankaya Ağır Ceza Avukatı olarak aktif bir şekilde hukuksal danışmanlık hizmetlerine başlamıştır.

Ceza avukatları;

 • Davanın her aşamasında müşteki ve sanık vekilliği,
 • Sulh, Asliye ve Ağır Ceza mahkemelerinde sanık ve müdahil vekilliği,
 • Suç duyurusunda bulunma, Cumhuriyet Savcılığı hazırlık soruşturması sırasındaki takip ve müdahaleler,
 • Trafik kazalarından kaynaklanan, ceza davaları, kusur oranına karşı itiraz ve tespitler,
 • Çek yasası Fikri ve Sınai Mülkiyet haklarından kaynaklanan cezai takipler ve davalar,
 • Sabıka kayıtlarının ve sicillerin zaman aşımı vs hukuki nedenlerle silinmesi talepleri,
 • Kanunlarla düzenlenen cezai müeyyideler için şikayet ve dava takibi yapar.

Ağır Ceza Avukatı Fiyatları

Ağır ceza avukatları ücretleri merak konusu olsa da aslında her davanın ayrı ücretlendirmesi söz konusudur. En iyi ağır ceza avukatı dosyanızı baştan aşağı inceler ve fiyatlandırmayı size bildirir. Her avukat kendi dalında başarılıdır. İşini büyük başarı ile yapan avukatları bünyesinde barındıran ” Ankara Hukuk Bürosu” Ankara Barosunun ücret tarifesine uygun olarak taban fiyatlarla hizmet vermektedir. Buradan tüm avukat ücret tarifesine göz atabilirsiniz.  https://www.ankarahukuk.com.tr/avukat-ucret-tarifesi.html

Ağır Ceza Avukatı Nedir

Ağır ceza gerektiren suçlardan yargılanmakta olan kişilere bakan mahkemelere Ağır Ceza Mahkemesi denmektedir. Bu mahkemede görevli olan ve sanıkların avukatlığını yapan kişilere de ağır ceza avukatı denmektedir.

Ağır Ceza Mahkemelerinde yargılanmakta olan birçok birey ağır ceza avukatı nedir diye merak etmektedir. Aslında izah ettiğimiz gibi cezaların daha çok ağırlaştırılmasını gerektiren suçlarda yargılanan kişileri savunmak için ağır ceza avukatları devreye girer. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davalarda yağma ve irtikap suçlarına bakılabilmektedir. Ayrıca resmi belgede sahtecilik suçu da yine ağır cezanın kapsamında bulunmaktadır. Nitelikli dolandırıcılık dediğimiz suçlardan yargılanan kişiler de ağır ceza mahkemesinin kapsamında bulunan sanıklardır. Hileli iflas gösteren birçok firma da Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmak durumunda kalmaktadır. Ayrıca devletin güvenliğini bozma teşebbüsünde bulunan, anayasal düzene ve Milli Savunmaya aykırı hareketlerde bulunmuş olan kişiler için de yargılanması gereken makam ağır ceza olmaktadır. Tüm bu suçlardan yargılanmakta olan bireylerin savunma hakları Ağır Ceza avukatları tarafından yerine getirilmektedir. İstenen Ceza’nın mahiyeti de göz önüne alındığında ağır ceza avukatlığı son derece hassas ve tecrübe, bilgi gerektiren bir konu olmaktadır.

Bazı ağır cezaya giren suçlar;

 • Yağma (Gasp) suçu (TCK md. 148, 149),
 • Kasten adam öldürme suçu (TCK md. 81, 82),
 • Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama suçu (TCK md. 87/4),
 • Taksirle ölüme neden olma (TCK md. 85/2),
 • İrtikap suçu (TCK md. 250/1 ve 2),
 • Zimmet suçu (TCK md. 247),
 • Rüşvet suçu (TCK md. 252),
 • Resmi belgede sahtecilik suçu (TCK md. 204/2),
 • Nitelikli dolandırıcılık suçu (TCK md. 158),
 • Hileli iflas suçu (TCK m. 161).
 • Devletin egemenlik alametlerine ve organlarının saygınlığına karşı suçlar,
 • Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,
 • Milli savunmaya karşı suçlar,
 • Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk,
 • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun kapsamına giren propaganda yapma suçu ve örgüt üyeliği suçu vb. siyasi nitelikli suçlar.

Ankara Ağır Ceza Avukatı ceza davaları ile ilgili sorularınıza daha fazla yanıt arıyorsanız, Ankara’nın en büyük avukat platformuna web sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

Ağır Ceza Avukatı

Ağır Ceza Hukuku

author-avatar

Av. Gözde Güzin Kılınçer

1989 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ted Zonguldak Koleji ve Amerika Michigan'da bulunan Columbia Central High School'dan yüksek onur ile mezun olan Gözde Güzin Erol Kılınçer , 2008 yılında ülkesine dönmüş ve Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2012 yılında mezun olmuştur. Gözde Güzin Erol Kılınçer , müvekkillerinin bireysel ve kurumsal hukuki danışmanlık ve avukatlık ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli sektörlerden uluslararası ve yerel düzeyde önemli deneyime sahiptir. Pazar lideri firmalara, inşaat, dış-ticaret, perakende, imalat, havacılık dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çok çeşitli sektörlere stratejik tavsiyelerde bulunur. Türkiye'nin lider şirketlerine hizmet vermiş olan Gözde Güzin Erol Kılınçer gerçek kişi ve tüzel kişi müvekkillerine sayılanlarla sınırlı kalmaksızın; İnşaat Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İş Hukuku, Sözleşme Yönetimi, Boşanma Hukuku, Miras Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Tazminat Davaları alanlarında danışmanlık ve dava takip hizmetlerivermektedir. Avukat Gözde Güzin Erol Kılınçer 2013 yılından bu yana Ankara Barosuna kayıtlı olarak Avukatlık hayatına devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.